AONS30300
热插拔MOSFET (25V - 150V)
Status: Full Production
30V N-Channel MOSFET
Parametrics
Status
Full Production
Package
DFN5x6-8L
Configuration
Single
Polarity
N
VDS (V)
30
VGS (±V)
20
ID @ 25°C (A)
710
PD @ 25°C (W)
483
RDS(ON) max (mΩ) at VGS=10V
0.58
RDS(ON) max (mΩ) at VGS=4.5V
1.20
Qg (4.5V)(nC)
66
VGS(th) min (V)
0.80
VGS(th) typ (V)
1.20
VGS(th) max (V)
1.60
Ciss (pF)
12215
Coss (pF)
4020
Crss (pF)
360
Qgd (nC)
16
tD(on) (ns)
13
tD(off) (ns)
115
Trr (ns)
35
Qrr (nC)
160
Qualification
Industrial
ESD Diode
No
Tj max (°C)
175
Parametrics
Status
Full Production
Package
DFN5x6-8L
Configuration
Single
Polarity
N
VDS (V)
30
VGS (±V)
20
ID @ 25°C (A)
710
PD @ 25°C (W)
483
RDS(ON) max (mΩ) at VGS=10V
0.58
RDS(ON) max (mΩ) at VGS=4.5V
Qg (4.5V)(nC)